Terug in de tijd
Altijd leuk om even terug te kijken op ons laatste concert, bijzondere gebeurtenissen en ontwikkelingen. Heeft u zelf misschien nog foto's of opmerkelijke verhalen uit de terugliggende periode dan horen wij dat graag van u.
2011 - Karl Jenkins Requiem door Musica & HZW
Het prachtige Karl Jenkins Requiem werd door Musica en HZW-Winterswijk op 13 en 20 november in resp. de Jacobskerk Winterswijk en de Ontmoetingskerk Dinxperlo ten gehore gebracht.


Dit Requiem bevat delen voor zowel een gemengdkoor als voor een vrouwenkoor en dat geeft dan ook gelijk de verklaring waarom onze dirigent Elske te Lindert ervoor gekozen heeft om voor deze gelegenheid beide koren te laten samenwerken. Opvallend is bij dit Requiem de combinatie van de klassieke misvorm en tradionele Japanse Haiku (=laatste ogenblik) gedichten. Bij dit concert werden alle Japanse teksten door Musica gezongen.
De muzikale begeleiding bij deze concerten kwam van Heleen Vegter (piano), Sanne Hoeijmakers (hoorn), Marjella van Houdt (fluit) en Marije Toenink (cello).
Musica in kerstsfeer - 12 december 2010

Al heel wat maanden waren we aan het repeteren voor onze kerstconcerten. Mooie Engelse koormuziek van John Rutter en Sally DeFord. Voorwaar geen eenvoudig repertoire! Het bleek al heel snel dat deze muziek het koor zeer goed ligt en door ieders enorme inzet tijdens de repetities en bij thuisstudie, hebben we deze stukken naar een heel goed niveau kunnen tillen. Volledig terecht verscheen er mooie recensies in de dagbladen.

In de prachtige locatie van het Dominicanen Klooster te Huissen brachten wij o.a. het Stabat Mater van Martini, een aantal liederen van Gabriel Fauré en het Stabat Mater van Lachner.
Delen hiervan hebben wij ook tijdens de Passieviering in de kerk van Dinxperlo gezongen.
2009 - Najaarsconcert

Hoogtepunt was ons najaarsconcert, iets anders dan gewoonlijk maar met een enorm succes. Onze coach schreef nadien een kort verslag;
Dat de vrouwen van Musica konden zingen, wist ik inmiddels. En hoe! Dat ze daarnaast ook nog eens ‘theaterdieren’ waren, is mij nu wel duidelijk geworden. De afgelopen maanden mocht ik met ze werken aan presentatie van het concert, waarin o.a. "A Sketchbook of Women" gezongen werd. Met veel enthousiasme, plezier én uiterste zorgvuldigheid werkten de vrouwen van Musica aan deze ‘voorstelling’. Het was een feest om dit met ze te doen. Musica is niet alleen in staat om een perfect concert neer te zetten, maar ook nog eens blijk te geven van gevoel voor theater en performance.
Musica: mijn complimenten!
Theo Menting.

| | 
|
Musica 2009 - het koor met dirigente
| | Momentopname uit het "Sketchbook" |
2008 - Tien jaar MUSICA

Tien jaar MUSICA, dat hebben wij op 26 oktober 2008 gevierd met een groot jubileumconcert in een overvolle kerk. Tijdens dit concert brachten wij o.a. de 'Vier Gesänge' van Brahms in originele uitvoering, dus met begeleiding van twee hoorns en een harp. Van Gabriel Fauré, de Messe Basse, bestaande uit het Kyrie, Sanctus, Benedictus en Agnus Dei. Naast deze stukken hebben wij nog een speciale muzikale selectie gebracht als hommage aan Wilhelm Tien, onze (in 2005) overleden dirigent en oprichter van het koor MUSICA.
2007
Vrouwenkoor MUSICA gaf onder andere concerten in de kersttijd met uitvoeringen van het Lucas evangelie van Wilhelm Tien en Franse Kerstliederen van Willem Pijper. Deze liederen werden uitgevoerd in het Aaltens Museum bij de opening van de kerstgroepen tentoonstelling.

Bij de dodenherdenking en in de dagen rond Allerheiligen/Allerzielen werd het Requiem van Fauré ten gehore gebracht, o.a. in de Kloosterkapel van de Paters Dominicanen te Huissen.
In verschillende kerken in de omgeving, zoals in de Goede Herder kerk te Dinxperlo werd de Messe Basse van Fauré uitgevoerd met medewerking van organist Matthijs Kraan.
2006
2005


Het laatste concert dat wij samen met de kort daarna overleden dirigent Wilhelm Tien mochten doen in de Kirche St.Michael.
Latijns, Nederlands of Duits; Vrouwenkoor Musica voelt zich in alle talen en toonhoogtes thuis, aldus de criticus van het Bocholter Volksblatt
2003

2001

Concert met gast optreden van Elske als sopraan.
1999